fcicrop

Calendar 2017

                                                                                                          

EXPOZIŢII C.A.C.I.B. SI C.A.C. 2017

 

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

FOTOGRAFII

VIDEO

21.01

TIMISOARA

C.A.C. – TURNEUL CAMPIONILOR

A.CH.R. TIMIS

 

Video

22.01

TIMISOARA

C.A.C. - TOP DOG

A.CH.R. TIMIS

 

Video

11.02

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.

A.CH.NAPOCA

    Video

11.02

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH.NAPOCA

   Video 

12.02

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.

A.CH.NAPOCA

   Video 

12.02

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH.NAPOCA

   Video 

11.03

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.M.B.

    Video

11.03

BUCURESTI

C.A.C.I.B. – CALIFICARE CRUFT`S

A.CH.M.B.

    Video

12.03

BUCURESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.M.B.

    Video

26.03

MEDIAS

C.A.C.

A.CH.MEDIAS

   

01.04

BISTRITA

C.A.C.

A.CH.B.N.

   

01.04

BISTRITA

C.A.C.

A.CH.B.N.

   

02.04

BISTRITA

C.A.C.I.B.

A.CH.B.N.

   

08.04

PREDEAL

CAMPIONATUL NATIONAL DE

 CIOBANESTI ROMANESTI

A.CH.R.

   

22.04

SATU MARE

C.A.C.

A.CH.SATU MARE

   

22.04

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

   

23.04

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

   

06.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TM.

   

07.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TM

   

20.05

SUCEAVA

C.A.C.

A.CH.SUCEAVA

   

21.05

SUCEAVA

C.A.C.

A.CH.SUCEAVA

   

27.05

SIBIU

C.A.C.

A.CH. SIBIU

   

27.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH. SIBIU

   

28.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH. SIBIU

   

10.06

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.M.B.

   

10.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.M.B.

   

11.06

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.M.B.

   

11.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.M.B.

   

24.06

MIERCUREA-CIUC

C.A.C.

A.CH. HARDOGS

   

01.07

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.

A.CH. NAPOCA

   

02.07

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.

A.CH. NAPOCA

   

08.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

   

09.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

   

15.07

BODOC

C.A.C.

A.CH. COVASNA

   

16.07

BODOC

C.A.C.

A.CH. COVASNA

   

29.07

ALBA IULIA

C.A.C.

A.CH.ALBA

   

29.07

ALBA IULIA

C.A.CI.B.

A.CH.ALBA

   

30.07

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.CH.ALBA

   

05.08

ORADEA

C.A.C.

A.CH.M. ORADEA

   

05.08

ORADEA

C.A.C.

A.CH.M. ORADEA

   

06.08

ORADEA

C.A.C.I.B

A.CH.M. ORADEA

   

26.08

BUZAU

C.A.C.

A.CH. BUZAU

   

27.08

BUZAU

C.A.C.

A.CH. BUZAU

   

09.09

TG. MURES

C.A.C.I.B.  – CALIFICARE CRUFT`S

A.CH. MURES

   

09.09

TG. MURES

C.A.C.

A.CH. MURES

   

09.09

TG. MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

   

10.09

TG. MURES

C.A.C.I.B.

A.CH. MURES

   

10.09

TG. MURES

C.A.C.

A.CH. MURES

   

10.09

TG. MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

   

16.09

IASI

C.A.C.

A.CH. IASI

   

17.09

IASI

C.A.C.

A.CH.IASI

   

23.09

CAMPULUNG MUSCEL

C.A.C.

A.CH. MUN. CAMPULUNG VALAHIA

   

23.09

DEVA

C.A.C.

A.CH. HUNEDOARA

   

24.09

PITESTI

C.A.C.

A.CH.ARGUS

   

30.09

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.ARAD

   

30.09

ARAD

C.A.C.

A.CH.ARAD

   

01.10

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.ARAD

   

14.10

TURDA

C.A.C.

A.CH. TURDA

   

14.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH. TURDA

   

15.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH. TURDA

   

28.10

CRAIOVA

C.A.C.

A.CH.OLTENIA

   

28.10

CRAIOVA

C.A.C.I.B.

A.CH.OLTENIA

   

29.10

CRAIOVA

C.A.C.I.B.

A.CH.OLTENIA

   

 

CLUBURI 2017  

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

Obervatii

05.03

ARAD

EX. BH

AC.M.R.

 

18.03

BUCURESTI

EX. MONDIORING

A.C.M.R.

 

18.03

CLUJ NAPOCA

EXPO CLUB

C.N.C.G.

 

19.03

BUCURESTI

EX. MONDIORING

A.C.M.R.

 

19.03

CLUJ NAPOCA

EX. SELECTIE

C.N.C.G.

 

25-26.03

ARAD

DERBY, VJP

A.C.P.R.

 

25-26.03

ARAD

EXPO CLUB

A.C.P.R.

 

01.04

PREDEAL

EXPO CLUB

C.C.C.

 

01.04

BISTRITA

EXPO CLUB

C.C.R.

 

01-02.04

BUCURESTI

DERBY, VJP

A.C.P.R.

 

01-02.04

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.C.P.R.

 

01-02.04

ORASTIE

EX. LUCRU IPO, BH, AD

C.N.C.G.

 

02.04

BISTRITA

EX. SELECTIE

C.C.R.

 

05-09.04

CRAIOVA

5 X C.A.C.I.T. INSULARI

C.N.C.A.

 

05-09.04

CRAIOVA

5 X C.A.C.I.T. CONTINENTALI

C.N.C.A.

 

07-08.04

CAREI

EXPO CLUB

C.N.C.G.

 

07-08.04

CAREI

EXAMEN SELECTIE

C.N.C.G.

 

08.04

CRAIOVA

TSAC

C.N.E.C.

 

08.04

TG. MURES

IPO – C.A.C.T.

A.CH. MURES

 

08-09.04

BALAIA

DERBY, VJP

C.N.C.A.

 

15-16.04

LAPUSEL

BH, IPO

D.C.R.

 

15-16.04

DEVA

TSAC, BH

C.D.C.

 

22-23.04

BODOC

BH-IPO

A.CH. COVASNA

 

22-23.04

ORADEA

DERBY, VJP

A.C.P.R.

 

22-23.04

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

 

29.04

BRADU (PITESTI)

EXPO CLUB

C.N.C.G.

 

29-30.04

GREACA

DERBY, VJP

C.N.C.A.

 

30.04

BRADU (PITESTI)

EXAMEN SELECTIE

C.N.C.G.

 

06.05

TIMISOARA

EXPO CLUB

B.C.C.

 

06.05

TIMISOARA

EXPO CLUB

C.N.T.

 

06.05

TIMISOARA

EXPO CLUB

C.T.T.B.R.

 

13.05

ARAD

BH

A.C.M.R.

 

13-14.05

CRAIOVA

IPO-R

C.N.E.C.

 

13-14.05

ZARNESTI

EXPO CLUB

C.N.C.G.

 

13-14.05

ZARNESTI

EXAMEN SELECTIE

C.N.C.G.

 

20-21.05

LAPUSEL

EX. SELECTIE

D.C.R.

 

20-21.05

LAPUSEL

EXPO CLUB

D.C.R.

 

20-21.05

ARAD

EX. URMA, DERBY, VJP

A.C.L.R. & A.C.P.R.

 

20-21.05

ARAD

EXPO CLUB

A.C.L.R. & A.C.P.R.

 

27.05

SIBIU

EXPO CLUB

C.C.A.R.

 

27.05

SIBIU

EXPO CLUB

M.C.R.

 

27.05

SIBIU

SELECTIE

M.C.R.

 

27-28.05

TG. MURES

DERBY, VJP

A.C.P.R.

 

27-28.05

TG. MURES

EXPO CLUB

A.C.P.R.

 

03-04.06

FAGARAS

EX. LUCRU URMA

A.C.L.R.

 

03-04.06

BUCURESTI

IPO, BH, AD

C.N.C.G.

 

03-04.06

BUCURESTI

EXAMEN SELECTIE

C.N.C.G.

 

04.06

SUCEAVA

EXPO CLUB

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

 

04.06

SUCEAVA

EX. SELECTIE

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

 

10.06

BUCURESTI

EXPO CLUB

R.R.C.

 

11.06

BUCURESTI

EXPO CLUB

C.S.P.

 

16-18.06

DEVA

TSAC, BH, IPO-R, IPO-RM

C.D.C.

 

17-18.06

ORASTIE

EXPO CLUB

C.N.C.G.

 

17-18.06

ORASTIE

EXAMEN SELECTIE

C.N.C.G.

 

15.07

BODOC

EXPO CLUC

D.M.C.

 

15-16.07

ZARNESTI

EXAMEN SELECTIE

C.N.C.G.

 

22.07

ARAD

EX. MONDIORING

A.C.M.R.

 

23.07

ARAD

EX. MONDIORING

A.C.M.R.

 

05-06.08

ORADEA

EXPO CLUB LIMIERI & RASE INRUDITE

A.C.L.R. & A.C.P.R.

 

05-06.08

ORADEA

EXPO CLUB PONTATORI

A.C.L.R. & A.C.P.R.

 

11-13.08

DEVA

TSAC, BH, AGILITY, OBEDIENCE

D.C.R.

 

12-13.08

TOHANUL NOU

IPO, BH, AD

C.N.C.G.

 

18-20.08

PITESTI

TSAC, BH, IPO, IPO-MR

C.D.C.

 

19-20.08

SIBIU

EXPO CLUB

C.N.C.G.

 

19-20.08

SIBIU

EXAMEN SELECTIE

C.N.C.G.

 

02-03.09

CRAIOVA

C.A.C.I.T. – IPO-R

C.N.E.C.

 

08.09

TG. MURES

EXPO CLUB

C.N.C.T.R.

 

08.09

TG. MURES

EXPO CLUB GR. VII

A.C.P.R.

 

08.09

TG. MURES

EXPO CLUB

C.N.T.

 

08.09

TG. MURES

EXPO CLUB

D.M.C.

 

09.09

TG. MURES

EXPO CLUB

C.C.C.

 

09.09

TG. MURES

EX. SELECTIE

C.C.R.

 

16-17.09

GREACA

DERBY, SOLMS, HZP, AZP, VGP (C.A.C.I.T.)

C.N.C.A.

 

23-24.09

ORADEA

DERBY, SOLMS, HZP, AZP, VGP (C.A.C.I.T.)

A.C.P.R.

 

23-24.09

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

 

29.09

ARAD

EXPO CLUB

C.S.P.

 

29.09

ARAD

EXPO CLUB

C.C.A.R.

 

30.09

TOHANUL NOU

EXPO CLUB

M.C.R.

 

30.09

TOHANUL NOU

SELECTIE

M.C.R.

 

31.09-01.10

ARAD

EX. LUCRU URMA

A.C.L.R.

 

06-08.10

DEVA

BH, IPO, IPO-MR, OBEDIENCE

D.C.R.

 

07.10

TURDA

EXPO CLUB

B.C.C.

 

01.10

SUCEAVA

EXPO CLUB

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

 

01.10

SUCEAVA

EX. SELECTIE

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

 

07.10

BUCURESTI

EX. SELECTIE

D.C.R.

 

08.10

BUCURESTI

EXPO CLUB

D.C.R.

 

07-08.10

TG. MURES

DERBY, SOLMS, HZP, AZP, VGP (C.A.C.I.T.)

A.C.P.R.

 

07-08.10

TG. MURES

EXPO CLUB

A.C.P.R.

 

14.10

SIBIU

EXPO CLUB

A.D.R.K.

 

14.10

TURDA

EXPO CLUB

R.R.C.

 

11-15.10

CRAIOVA

5 X C.A.C.I.T. INSULARI

C.N.C.A.

 

11-15.10

CRAIOVA

5 X C.A.C.I.T. CONTINENTALI

C.N.C.A.

 

13-15.10

BUCURESTI

CAMPIONAT NATIONAL CRESTERE

C.N.C.G.

 

13-15.10

BUCURESTI

CAMPIONAT NATIONAL BH, IPO

C.N.C.G.

 

14-15.10

TIMISOARA

BH, IPO-R

C.N.E.C.

 

14-15.10

ORADEA

DERBY, SOLMS, HZP, AZP, VGP (C.A.C.I.T.)

A.C.P.R.

 

14-15.10

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

 

21-22.10

GREACA

DERBY, SOLMS, HZP, AZP, VGP (C.A.C.I.T.)

C.N.C.A.

 

21-22.10

LAPUSEL

CACIT, BH, IPO

D.C.R.

 

28-29.10

BALAIA

DERBY, SOLMS, HZP, AZP, VGP (C.A.C.I.T.)

C.N.C.A.

 

04-05.11

CRAIOVA

CAMPIONAT NATIONAL IPO-R

C.N.E.C.

 

10-12.11

CRAIOVA

IPO-RM

C.D.C.

 

17-19.11

ORADEA

BH, IPO, IPO-MR

C.D.C.

 

 

 

 

 


A.C.M.

Asociatia Club Mondioring

A.C.L.R.

Asociatia pentru Caini Limieri din Romania

A.C.P.R.

Asociatia pentru Caini Pontatori din Romania

A.D.R.K.

Asociatia Danubius Rottweiler Klub

B.C.C.

Boxer Club Carpatia

C.C.A.R.

Clubul Cainilor de Agrement din Romania

C.C.R.

Carpatin Club Romania

C.C.R.T.T.

Clubul Ciobanestilor Rusesti si Tchiorny Terrier

C.C.C.

Clubul Crescatorilor de Corbi

C.N.C.G.

Clubul National de Ciobanesc German

C.N.E.C.

Clubul National de Educare Canina

C.N.C.T.R.

Clubul National al Cresactorilor de Teckel din Romania

C.N.T.

Clubul National de Terrieri

C.S.C.

Cocker Spaniel Club

D.C.R.

Doberman Club Romania

D.M.C.

Dac Moloss Club

M.C.R.

Mioritic Club Romania

R.R.C.

Romania Retriever Club

A.C.P.R.

Asociatia pentru Cainii Pontatori din Romania

A.C.L.R.

Asociatia pentru Caini Limieri din Romania

C.N.C.A.

Clubul National Caini Aret

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

Clubul National Bucovina al Crescatorilor si Proprietarilor de Caini de Rasa Ciobanesc Romanesc de Bucovina

M.C.R.

Mioritic Club din Romania

 

  • Ultima actualizare:Joi 23 Martie 2017, 16:20:35.

Actualizari foto si video

Fotografii Best in Show: Turda, Craiova

Video Best in Show: Cluj-Napoca, Bucuresti

Video Seminarii: Seminar TSAC

cdmec142

eds2017

wds2017

A.Ch.R pe Facebook