fcicrop

Calendar Expozitional 2015

EXPOZIŢII C.A.C.I.B. SI C.A.C. 2015

   

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

24.01

TIMISOARA

C.A.C. TURNEUL CAMPIONILOR

A.CH.TIMIS

25.01

TIMISOARA

C.A.C. - CEREMONIA TOP DOG 2014

A.CH.TIMIS

21.02

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH.NAPOCA

21.02

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.

A.CH.NAPOCA

22.02

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.I.B. - EXPO CAMPIONAT

A.CH.NAPOCA

22.02

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.

A.CH.NAPOCA

28.02

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.M.B.

01.03

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.M.B.

15.03

PREDEAL

CAMPIONATUL CIOBANESTILOR ROMANESTI

A.CH.R.

21.03

BISTRITA

C.A.C.

A.CH.BISTRITA

22.03

BISTRITA

C.A.C.I.B.

A.CH.BISTRITA

28.03

MEDIAS

C.A.C.

A.CH.MEDIAS

25.04

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

25.04

SATU MARE

C.A.C.

A.CH.SATU MARE

26.04

SATU MARE

C.A.C.I.B. – EXPO CAMPIONAT

A.CH.SATU MARE

09.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B. & AMSTAFF MAJOR

A.CH.TIMIS

10.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B. – ROMANIAN OPEN

A.CH.TIMIS

16.05

SUCEAVA

C.A.C.

A.CH.SUCEAVA

17.05

SUCEAVA

C.A.C.I.B.

A.CH.SUCEAVA

23.05

CAMPULUNG

C.A.C.

A.CH.VALAHIA

30.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH.SIBIU

30.05

SIBIU

C.A.C.

A.CH.SIBIU

31.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH.SIBIU

20.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B. – CRUFT’S QUALIFICATION

A.CH.M.B.

21.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B. – EXPO CAMPIONAT

A.CH.M.B.

04.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

05.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

25.07

ARAD

C.A.C.

A.CH.ARAD

26.07

ARAD

C.A.C.

A.CH.ARAD

15.08

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.CH.ALBA

15.08

ALBA IULIA

C.A.C.

A.CH.ALBA

16.08

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.CH.ALBA

22.08

ORADEA

C.A.C.I.B.

A.CH.BIHOR

23.08

ORADEA

C.A.C.

A.CH.BIHOR

12.09

TARGU MURES

C.A.C.I.B. - CRUFT’S QUALIFICATION

A.CH.MURES

12.09

TARGU MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

12.09

TARGU MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

13.09

TARGU MURES

C.A.C.I.B. - EXPO CAMPIONAT

A.CH.MURES

13.09

TARGU MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

13.09

TARGU MURES

C.A.C.

A.CH.MURES

03.10

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.ARAD

04.10

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.ARAD

10.10

TURDA

C.A.C.

A.CH.TURDA

11.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH.TURDA

31.10

CRAIOVA

C.A.C.I.B.

A.CH.OLTENIA

01.11

CRAIOVA

C.A.C.I.B.

A.CH.OLTENIA

 

 
 

EXPOZIŢII CLUB 2015

 
 

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

24.01

TIMISOARA

EXPO CLUB

M.C.R.

01.03

BUCURESTI

EXPO CLUB

C.S.C.

12-15.03

CRAIOVA

4 X C.A.C.I.T. INSULARI

C.N.C.A.

12-15.03

CRAIOVA

4 X C.A.C.I.T. CONTINENTALI

C.N.C.A.

14.03

CLUJ-NAPOCA

EXPO CLUB

C.N.C.G

20-21.03

ARAD

EXPO CLUB, DERBY, V.J.P., T.A.N.

A.C.P.R.

21.03

BISTRITA

EXPO CLUB

D.M.C.

21.03

BISTRITA

EXPO CLUB

C.C.R.

22.03

BISTRITA

EXAMEN SELECTIE

C.C.R.

28-29.03

BUCURESTI

EXAMEN BH, IPO

C.N.C.G

27-28.03

INEU, JUD. BIHOR

T.A.N., DERBY, V.J.P., EXPO CLUB GR VII

C.N.C.A.

29.03

MEDIAS

EXPO CLUB, SELECTIE

R.R.C.

29.03

CRAIOVA

IPO-R, BH

C.N.E.C.

04-05.04

TG. MURES

CUPA MURES EXAMEN BH, IPO, C.A.C.I.T.

A.CH. MURES

04-05.04

GREACA, JUD. GIURGIU

T.A.N., DERBY, V.J.P., EXPO CLUB GR. VII

A.C.P.R. & C.N.C.A.

18.04

SANTIMBREU

T.A.N., DERBY, V.J.P., EXPO CLUB GR. VII

A.C.P.R. & C.N.C.A.

19.04

SANTIMBREU

T.A.N., DERBY, V.J.P., EXPO CLUB GR. VII

A.C.P.R. & C.N.C.A.

18-19.04

LAPUSEL

BH, IPO

D.C.R.

03.05

MITOCUL DRAGOMIRNEI, JUD. SUCEAVA

EXPO CLUB + SELECTIE

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

02-03.05

BUCURESTI

EXPO CLUB, DERBY, V.J.P., T.A.N.

A.C.P.R.

03-04.05

TARGOVISTE

EXPO CLUB

C.N.C.G.

09.05

TIMISOARA

EXPO CAMPIONAT

B.C.C. + A.CH.TIMIS

16.05

LAPUSEL

SELECTIE Z.T.P.

D.C.R.

16.05

BAIA MARE

EXPO CLUB

C.N.C.G.

16.05

SUCEAVA

EXPO CLUB

M.C.R.

15-16.05

CLUJ NAPOCA

BH, IPO-RH

A.CH. NAPOCA

17.05

LAPUSEL

EXPO CLUB

D.C.R.

23.05

SARLOTA

EXPO CLUB, EX. URMA

A.C.L.R.

23-24.05

DEVA

BH, IPO

C.N.C.G.

29.05

SIBIU

EXPO CLUB

C.C.A.R.

29.05

SIBIU

EXPO CLUB

C.T.T.B.R.

29.05

SIBIU

EXPO CLUB

C.N.C.G.

06-07.06

TOHANUL NOU

BH, IPO

C.N.C.G.

06.06

FAGARAS

EXPO CLUB, EX. URMA

A.C.L.R.

07.06

CRAIOVA

IPO-R, BH

C.N.E.C.

13-14.06

SLOBOZIA

EXPO CLUB

C.N.C.G.

27.06

BUCURESTI

EXPO CLUB

C.N.C.G.

27-28.06

BUCRESTI

EX. AGILITY, BH

A.CH.M.B.

11-12.07

LAPUSEL

BH, IPO

D.C.R.

18-19.07

IASI

EXPO CLUB + SELECTIE

C.N.C.G.

18-19.07

HUNEDOARA

IPO-R, BH

C.N.E.C.

25.07

ARAD

EXPO CLUB

C.T.T.B.R.

8-9.08

DEVA

BH, IPO

C.N.C.G.

15.08

ALBA IULIA

EXPO CLUB

B.C.C. + A.CH. ALBA

29-30.08

ARAD

MONDIORING, IPO, BH, CUPA CALIPSO LAND

A.CH.ARAD

05.09

DEJ

C.A.C.T. – CAINI VIZUINA – APORT APA SI URMA SANGE

C.N.C.A.

12.09

TG. MURES

EXPO CLUB

C.C.R.

13.09

TG. MURES

EXAMEN SELECTIE

C.C.R.

19.09

BUCURESTI

C.A.C.I.T. – SOLMS, H.Z.P.

A.C.P.R.

19.09

BUCURESTI

EXPO CLUB

C.S.C.

19-20.09

TOHANUL NOU

BH,IPO

C.N.C.G.

25-27.09

TIMISOARA

EXPO CLUB, EX URMA

A.C.L.R.

26.09

BRAN

EXPO CLUB

M.C.R.

26.09

IASI

C.A.C.I.T. – SOLMS, H.Z.P.

A.C.P.R.

26-27.09

GREACA

T.A.N., SOLMS, A.Z.P., H.Z.P., EXPO CLUB GR. VII

A.C.P.R. &C.N.C.A.

26-27.09

LUPENI

BH, IPO

A.Ch. HARDOGS

02.10

ARAD

EXPO CLUB

C.C.A.R.

04.10

BUCURESTI

EXPO CLUB

D.C.R.

9.10

PIELESTI

EXPO CLUB GR. VII

C.N.C.A.

7-10.10

PIELESTI

4 X C.A.C.I.T. PONTATORI INSULARI

C.N.C.A.

7-10.10

PIELESTI

4 X C.A.C.I.T. PONTATORI CONTINENTALI

C.N.C.A.

10.10

TURDA

EXPO CLUB + SELECTIE

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

9-10.10

INEU

T.A.N., SOLMS, A.Z.P., H.Z.P., EXPO CLUB GR. VII

A.C.P.R. & C.N.C.A.

17.10

TIMISOARA

C.A.C.I.T. – SOLMS, H.Z.P.

A.C.P.R.

17-18.10

DEVA

CAMPIONAT NATIONAL DE CRESTERE

C.N.C.G.

17-18.10

LAPUSEL

BH, IPO, C.A.C.I.T., CUPA D.C.R.

D.C.R.

17-18.10

GREACA

T.A.N., SOLMS, A.Z.P., H.Z.P., EXPO CLUB GR. VII

A.C.P.R. & C.N.C.A.

24.10

CLUJ-NAPOCA

C.A.C.I.T. – SOLMS, H.Z.P.

A.C.P.R.

24-25.10

BUCURESTI

BH, IPO

C.N.C.G.

24-25.10

SANTIMBREU

T.A.N., SOLMS, A.Z.P., H.Z.P., EXPO CLUB GR. VII

A.C.P.R. & C.N.C.A.

31.10

BUCURESTI

C.A.C.I.T. – SOLMS, H.Z.P.

A.C.P.R.

31.10

CRAIOVA

EXPO CLUB

A.D.R.K.

17.10

BRASOV

EXPO CLUB

R.R.C.

07.11

CRAIOVA

EXAMEN IPO-R, BH – CAMPIONAT 2015

C.N.E.C.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
PRESCURTARI
 

A.C.L.R.

Asociatia pentru Caini Limieri din Romania

A.C.P.R.

Asociatia pentru Cainii Pontatori din Romania

A.D.R.K.

Asociatia Danubius Rottweiler Klub

B.C.C.

Boxer Club Carpatia

C.C.A.R.

Clubul Cainilor de Agrement din Romania

C.C.R.

Carpatin Club Romania

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

Clubul National Bucovina al Crescatorilor si Proprietarilor de Caini de Rasa Ciobanesc Romanesc de Bucovina

C.N.C.A.

Clubul National Caini Aret

C.N.C.G.

Clubul National de Ciobanesc German

C.N.E.C.

Centrul National de Educare Canina

C.S.C.

Cocker Spaniel Club

D.C.R.

Doberman Club Romania

D.M.C.

Dac Moloss Club

M.C.R.

Mioritic Club Romania

R.R.C.

Romania Retriever Club

 
 
 

A.Z.P.

Examen de crestere de toamna pentru rasa brac german cu par scurt pentru caini mai mari de 2 ani

DERBY

Examen de crestere de primavara pentru rasa brac german cu par scurt

H.Z.P.

Examen de crestere de toamna pentru rasa brac german cu par sarmos

SOLMS

Examen de crestere de toamna pentru rasa brac german cu par scurt

T.A.N.

Test aptitudini naturale

V.J.P.

Examen de crestere de primavara pentru rasa brac german cu par sarmos

 

WORLD DOG SHOW 2017

WDS2017 DownloadBanner 4MS en 20170928 03

Last entry deadline for the World Dog Show 2017

Click here 

PEDIGREE DOGS OFFER SO MUCH

FCI ROMANIA960

Share a picture with your dog!

Click here 

Actualizari foto si video

Fotografii Best in Show: Satu-Mare, Timisoara, Sibiu, Bucuresti, Ploiesti, Alba Iulia, Oradea, Tg. Mures 

Video Best in Show: Bucuresti, Ploiesti, Alba-Iulia, Oradea, Tg. Mures, Arad

Video Seminarii: Seminar Cane Corso

cdmec142

wds2017

topdog20161

Top Dog 2016

Rezultate

Mai mult

A.Ch.R pe Facebook