fcicrop

Dog Shows 2018

C.A.C.I.B. & C.A.C. SHOWS 2018

 

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

PHOTOS VIDEOS

27.01

TIMISOARA

C.A.C. – TURNEUL CAMPIONILOR

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

28.01

TIMISOARA

C.A.C. – CEREMONIA TOP DOG 2017

A.CH.R.TIMIS

ALBUM VIDEO

10.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.

A.CH. NAPOCA

ALBUM VIDEO

10.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH. NAPOCA

ALBUM VIDEO

11.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.

A.CH. NAPOCA

ALBUM VIDEO

11.02

CLUJ NAPOCA

C.A.C.I.B.

A.CH. NAPOCA

ALBUM VIDEO

24.03

BISTRITA

C.A.C.I.B.

A.CH.B.N.

ALBUM VIDEO

24.03

BISTRITA

C.A.C.

A.CH.B.N.

ALBUM VIDEO

25.03

BISTRITA

C.A.C.I.B.

A.CH.B.N.

ALBUM VIDEO

31.03

MEDIAS

C.A.C.

A.CH.MEDIAS

 CANCELLED  

15.04

SIBIU

CAMPIONAT CIOBANESTI ROMANESTI

A.CH.R.

  VIDEO

21.04

SATU MARE

C.A.C.

A.CH.SATU MARE

ALBUM VIDEO

21.04

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

ALBUM VIDEO

22.04

SATU MARE

C.A.C.I.B.

A.CH.SATU MARE

ALBUM VIDEO

28.04

SUCEAVA

C.A.C.

A.CH. SUCEAVA

  VIDEO

28.04

SUCEAVA

C.A.C.

A.CH. SUCEAVA

  VIDEO

29.04

SUCEAVA

C.A.C.I.B.

A.CH. SUCEAVA

  VIDEO

05.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R. TIMIS

   

05.05

TIMISOARA

C.A.C.

A.CH.R.TIMIS

   

06.05

TIMISOARA

C.A.C.I.B.

A.CH.R.TIMIS

   

12.05

FOCSANI

C.A.C.

A.CH.VRANCEA

   

13.05

FOCSANI

C.A.C.

A.CH.VRANCEA

   

19.05

CAMPULUNG MUSCEL

C.A.C.

A.CH. MUN. CAMPULUNG VALAHIA

   

20.05

PITESTI

C.A.C.

A.CH.ARGUS

   

26.05

SIBIU

C.A.C.

A.CH. SIBIU

   

26.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH. SIBIU

   

27.05

SIBIU

C.A.C.I.B.

A.CH.SIBIU

   

09.06

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.M.B.

   

09.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B. – CALIFICARE CRUFT`S

A.CH.M.B.

   

10.06

BUCURESTI

C.A.C.

A.CH.M.B.

   

10.06

BUCURESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.MB

   

30.06

MIERCUREA CIUC

C.A.C.

A.CH.HARGHITA

   

30.06

MIERCUREA CIUC

C.A.C.

A.CH.HARGHITA

   

07.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

   

08.07

PLOIESTI

C.A.C.I.B.

A.CH.SEMPER FIDELIS

   

28.07

ALBA IULIA

C.A.C.

A.CH.ALBA

   

28.07

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.CH.ALBA

   

29.07

ALBA IULIA

C.A.C.I.B.

A.CH.ALBA

   

18.08

OLTENI

C.A.C.

A.CH.COVASNA

   

19.08

OLTENI

C.A.C

A.CH.COVASNA

   

01.09

IASI

C.A.C.

A.CH.IASI

   

02.09

IASI

C.A.C.

A.CH.IASI

   

08.09

DEVA

C.A.C.

A.CH.HUNEDOARA

   

09.09

DEVA

C.A.C.

A.CH.HUNEDOARA

   

15.09

TG. MURES

C.A.C.

A.CH. MURES

   

15.09

TG. MURES

C.A.C.

A.CH. MURES

   

15.09

TG. MURES

C.A.C.I.B. – CALIFICARE CRUFT`S

A.CH.MURES

   

16.09

TG. MURES

C.A.C.

A.CH. MURES

   

16.09

TG. MURES

C.A.C.

A.CH. MURES

   

16.09

TG. MURES

C.A.C.I.B.

A.CH.MURES

   

29.09

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.ARAD

   

29.09

ARAD

C.A.C.

A.CH.ARAD

   

30.09

ARAD

C.A.C.I.B.

A.CH.ARAD

   

20.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH. TURDA

   

20.10

TURDA

C.A.C.

A.CH.TURDA

   

21.10

TURDA

C.A.C.I.B.

A.CH.TURDA

   

27.10

ORADEA

C.A.C.

A.CH.BIHOR

   

27.10

ORADEA

C.A.C.I.B.

A.CH.BIHOR

   

28.10

ORADEA

C.A.C.I.B.

A.CH.BIHOR

   

03.11

CRAIOVA

C.A.C.

A.CH.OLTENIA

   

04.11

CRAIOVA

C.A.C.

A.CH.OLTENIA

   

            

 

 

CLUBS

 

DATA

LOCALITATEA

COMPETIŢIE

ORGANIZATOR

03.02

ARAD

BH

C.M.R.

16-18.02

ORADEA

T.S.A.C., BH, IPO-MR (C.A.C.I.T.)

C.D.C.

10-11.03

CUGIR

IPO, BH, AD – ANULAT

 C.N.C.G.

16.03

CLUJ NAPOCA

ANDURANTA

C.N.C.G.

17-18.03

JIMBOLIA

IPO-MD, SELECTIE ECHIPA NATIONALA

C.M.R.

17-18.03

CUGIR

EXPO CLUB, EX. SELECTIE

C.N.C.G.

31.03

CRAIOVA

T.S.A.C.

C.N.E.C.

06-08.04

DEVA

T.S.A.C., IPO-OB, IPO-AG

C.D.C.

14.04

SIBIU

EXPO CLUB

A.D.R.K.

14.04

SIBIU

SELECTIE

M.C.R.

13-14.04

CAREI

EXPO CLUB, EX. SELECTIE

C.N.C.G.

14-15.04

TG. MURES

IPO, BH

A.CH. MURES

19-20.04

ORADEA

DERBY,VJP

A.C.P.R.

19-20.04

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

28-29.04

BODOC

BH, IPO, ANDURANTA

A.CH.COVASNA

28-29.04

BRADU

EXPO CLUB, SELECTIE

C.N.C.G.

28-29.04

BUCURESTI

DERBY,VJP

A.C.P.R.

28-29.04

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.C.P.R.

28-29.04

BRADU (PITESTI)

EXPO CLUB, EX. SELECTIE

C.N.C.G.

11-12.05

ARAD

DERBY, VJP

A.C.P.R.

11-12.05

ARAD

EXPO CLUB

A.C.P.R.

12-13.05

BUCURESTI

IPO, BH, AD

C.N.C.G.

19-20.05

LAPUSEL

EXPO CLUB

D.C.R.

19-20.05

CRAIOVA

IPO-R

C.N.E.C.

26.05

SIBIU

EXPO CLUB

C.C.R.

26.05

SIBIU

EXPO CLUB

C.C.A.R.

26.05

SIBIU

EXPO CLUB

R.C.R.

27.05

SIBIU

EX. SELECTIE

C.C.R.

02-03.06

BUCURESTI

EXPO CLUB, SELECTIE

C.N.C.G.

02-03.06

BUCURESTI

AG, BH, T.S.A.C.

A.CH.M.B

09.06

BUCURESTI

EXPO CLUB

C.S.C.

09.06

BUCURESTI

EXPO CLUB

C.T.T.B.R.

08.06

BUCURESTI

EXPO CLUB

E.B.C.R.

15-17.06

PITESTI.

PITESTI

BH,  IPO-AG – C.A.C.I.T.

C.D.C.

29.06-01.07

CAMPULUNG MOLDOVENESC

CAMPIONAT IPO C.N.C.G.

C.N.C.G.

07.07

PLOIESTI

EXPO CLUB

B.C.C.

07.07

PLOIESTI

EXPO CLUB

C.C.C.

07.07

PLOIESTI

EX. SELECTIE

C.C.C.

07.07

PLOIESTI

EXPO CLUB

C.N.T.C.T.R.

07.07

PLOIESTI

EXPO CLUB

C.N.T.

20-22.07

GURA ZLATA

T.S.A.C.,

C.D.C.

30.06-01.07

CRAIOVA

IPO-R

C.N.E.C.

21-22.07

ARAD

IPO-MD, SELECTIE ECHIPA NATIONALA, CAMPIONAT NATIONAL

C.M.R.

04-05.08

TOHANUL NOU

IPO, BH, AD

C.N.C.G.

24-26.08

DEVA

T.S.A.C., BH, IPO-OB, IPO-AG

C.D.C.

14.09

TG. MURES

EXPO CLUB

C.N.T.

14.09

TG.MURES

EXPO CLUB

C.N.C.T.R.

15.09

TARGU MURES

EX. SELECTIE

C.C.R.

15.09

TARGU MURES

EXPO CLUB

C.S.C.

21-23.09

DEVA

IPO-AG, IPO-OB

C.D.C.

22-23.09

BUCURESTI

IPO, BH, AD

C.N.C.G.

22-23.09

CRAIOVA

CAMPIONAT NATIONAL IPO-R

C.N.E.C.

23.09

CRAIOVA

T.S.A.C.

C.N.E.C.

28.09

ARAD

EXPO CLUB

C.C.A.R.

29.09

TOHANUL NOU

EXPO CLUB

M.C.R.

29.09

TOHANUL NOU

SELECTIE

M.C.R.

05-07.10

ALBA IULIA

CAMPIONAT CRESTERE & SELECTIE

C.N.C.G.

06-07.10

ARAD

SOLMS,AZP,HZP

A.C.P.R.

06-07.10

ARAD

EXPO  CLUB

A.C.P.R.

06-07.10

BUCURESTI

AG, BH, T.S.A.C.

A.CH.M.B

07.10

SUCEAVA

EXPO CLUB, SELECTIE

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

13-14.10

CRAIOVA

IPO-R, T.S.A.C.

C.N.E.C.

13-14.10

ORADEA

SOLMS, AZP,HZP

A.C.P.R.

13-14.10

ORADEA

EXPO CLUB

A.C.P.R.

20-21.10

BUCURESTI

SOLMS,AZP,HZP

A.C.P.R.

20-21.10

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.C.P.R.

20.10

TURDA

EXPO CLUB

R.C.R.

20.10

TURDA

EXPO CLUB

C.T.T.B.R.

27.10

ORADEA

EXPO CLUB

B.C.C.

03.11

ARAD

BH

C.M.R.

03.11

BUCURESTI

EXPO CLUB

A.D.R.K.

08-09.12

SIBIU

T.S.A.C., BH

C.D.C.

 


A.C.M.

Asociatia Club Mondioring

A.C.L.R.

Asociatia pentru Caini Limieri din Romania

A.C.P.R.

Asociatia pentru Caini Pontatori din Romania

A.D.R.K.

Asociatia Danubius Rottweiler Klub

B.C.C.

Boxer Club Carpatia

C.C.A.R.

Clubul Cainilor de Agrement din Romania

C.C.R.

Carpatin Club Romania

C.C.R.T.T.

Clubul Ciobanestilor Rusesti si Tchiorny Terrier

C.C.C.

Clubul Crescatorilor de Corbi

C.D.C.

Clubul de Dresaj Canin

C.N.C.G.

Clubul National de Ciobanesc German

C.N.E.C.

Clubul National de Educare Canina

C.N.C.T.R.

Clubul National al Crescatorilor de Teckel din Romania

C.N.C.P.C.R.C.R.B.

Clubul National al Crescatorilor si Proprietarilor de Caini de Rasa Ciobanesc Romanesc de Bucovina

C.N.T.

Clubul National de Terrieri

C.S.C.

Cocker Spaniel Club

D.C.R.

Doberman Club Romania

D.M.C.

Dac Moloss Club

E.B.C.R.

English Bulldog Club Romania

M.C.R.

Mioritic Club Romania

R.R.C.

Romania Retriever Club

A.C.P.R.

Asociatia pentru Cainii Pontatori din Romania

A.C.L.R.

Asociatia pentru Caini Limieri din Romania

C.N.C.A.

Clubul National Caini Aret

C.N.B.C.P.C.R.C.R.B.

Clubul National Bucovina al Crescatorilor si Proprietarilor de Caini de Rasa Ciobanesc Romanesc de Bucovina

 

 

Photo & Video Updates

Best in Show PhotosBistrita, Satu-Mare

Best in Show Videos: National Championship for Romanian Shepherd Dogs, Bistrita, Satu-Mare, Suceava

Seminars Videos: Seminar Cane Corso

cdmec142